Standarta autentifikācija platformā Exchange Online ir novecojusi.

Autors: Datums: 03.10.2022

Esam pieraduši e-pastiem un sistēmām pieslēgties, ievadot savu lietotājvārdu un paroli. Lai mazinātu arvien pieaugošos kiberuzbrukumu riskus, tiek izstrādāti modernāki un drošāki pierakstīšanās veidi – kā piemēram, daudzpakāpju autentifikācija. 

 Augustā Microsoft nāca klajā ar ziņojumu, ka no 2022. gada 1. oktobra platformā Exchange Online visiem lietotājiem pakāpeniski tiks likvidēta Basic Authentication pierakstīšanās metode, kas paredz lietotājvārda un paroles ievadi. 

Sākot ar 1. oktobri, Microsoft pēc nejauša atlases principa izvēlēsies lietotājus, kam tiks atslēgta standarta autentifikācija (rīkiem MAPI, RPC, OAB (virtuālais adrešu katalogs), Exchange Web Services, POP, IMAP, Exchange ActiveSync un Remote PowerShell). Lietotājam 7 dienas iepriekš tiks nosūtīts paziņojums ziņojumu centrā (Message Center) un atslēgšanas dienā tiks ievietots atgādinājums informācijas panelī Service Health Dashboard. 

 Joprojām būs pieejama SMTP autentifikācija (Simple Mail Transfer Protocol), kas ir vienkāršots e-pasta pārsūtīšanas protokols ar pieslēgšanās iespēju, izmantojot jebkuru servera atbalstītu autentifikācijas metodi. Tā paliks nemainīga, jo moderno autentifikāciju šobrīd vēl nevar izmantot tādām daudzfunkcionālām ierīcēm kā, piemēram, printeriem un skeneriem. 

Lietotājus, kuri standarta autentifikāciju jau ir atslēguši, šīs izmaiņas nekādi neskars. Ja neesi pārliecināts par savu piekļuves metodes statusu, to iespējams pārbaudīt ziņojumu centrā (Message Center) – kopš 2021. gada oktobra Microsoft tajā regulāri publicē lietotāja ikmēneša atskaiti. 

Iespēja vienu reizi pieslēgt atpakaļ standarta pieslēgšanās metodi 

Apzinoties, ka ir lietotāji, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlēsies vismaz uz laiku tomēr palikt pie ierastās pieslēgšanās kārtības, 1. septembrī Microsoft paziņoja par izmaiņām, paredzot iespēju vienu reizi pieslēgt atpakaļ standarta pieslēgšanās metodi. Tātad, pēc 1. oktobra, jebkurš lietotājs drīkstēs atgriezties pie Basic Authentication metodes, jebkuram savam protokolam pēc vajadzības, veicot pašdiagnostiku. Jāņem vērā, ka to būs iespējams veikt tikai vienu reizi, turklāt, sākot ar 2023. gada janvāri, standarta autentifikācija tiks likvidēta pavisam. 

Informāciju par to, kā veikt pašdiagnostiku, var atrast Microsoft izveidotajā rokasgrāmatā

Avots: Microsoft 

Saņemt piedāvājumu

Pieraksties jaunumiem