Mēs izmantojam sīkfailus, lai nodrošinātu viskvalitatīvāko pieredzi

Mēs izmantojam sīkfailus, lai piedāvātu Tev vislabāko pieredzi. Ar to palīdzību mēs spējam piedāvāt tieši to informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, kuru Tu vēlies redzēt. Ja Tu dod savu piekrišanu sīkfailu izmantošanai, nospied pogu “Apstiprinu sīkfailus”. Ja vēlies koriģēt sīkfailu iestatījumus, klikšķini uz pogas “Mainīt sīkfailus”. Tavi apstiprinātie sīkfaili tiks saglabāti 90 dienas. Uzziniet vairāk par sīkfailiem

Lūdzu, atlasi un apstiprini savus personīgos sīkfailu iestatījumus:

Obligātie sīkfaili ir nepieciešami tīmekļa vietnes sekmīgai funkcionalitātei. Tos nav iespējams izslēgt, jo bez tiem tīmekļa vietne nedarbosies korekti.

Marketinga sīkfaili tiek izmantoti, lai piegādātu lietotājiem personīgi pielāgotus ziņojumus un reklāmas. Tas ļauj lietotājiem piedalīties dažādās kampaņās. Atsakoties saņemt personalizētas reklāmas, joprojām ir iespējams apmeklēt tīmekļa vietni, bet jāņem vērā, ka tajā redzamās reklāmas var nebūt atbilstošanas Tavām interesēm.

Analītiskie sīkfaili tiek izmantoti, lai apkopotu datus par tīmekļa vietnes izmantošanu, kā piemēram, apmeklētāju skaitu, pārlūkošanas paradumiem un citu informāciju, kas nepieciešama tīmekļa vietnes veiktspējas uzlabošanai. Ar statistiskajiem sīkfailiem, kas apkopo anonīmus datus, tiek gūts ieskats par to, kā apmeklētāji piekļūst tīmekļa vietnei un kā to izmanto.

Elvi Latvija

Igors Indriksons | IT vadītājs

Veikalu tīkls ELVI 

ELVI ir veikalu franšīzes tīkls, kas jau vairāk kā 20 gadus ar vienotu zīmolu apvieno mazos un vidējos tirdzniecības uzņēmumus visā Latvijā. Piedāvājot latvisku, mūsdienīgu atmosfēru, patīkamu apkalpošanu un veselīgu vietējo pārtiku, uzņēmums par savu misiju izvirzījis būt par savējo Latvijas ražotājiem, tirgotājiem un iedzīvotājiem.

Vairākus gadus uzņēmums ELVI tika izmantojis Google Workspace kā savu digitālo biznesa risinājumu. Piemēram, produktu uzskaitei un pārdošanas rezultātu izsekošanai tika koplietotas Google Worksheet izklājlapas. Google risinājumu ELVI IT komanda izmantoja arī vienkārša iekštīkla uzturēšanai un informācijas apmaiņai par produktiem un dažādiem mārketinga materiāliem. 2021. gada nogalē Google paziņoja par ievērojamu cenu pieaugumu, gandrīz dubultojot šīs platformas lietošanas izmaksas. Tas mudināja ELVI meklēt risinājumus savu IT procesu optimizēšanai. Ņemot vērā IT darbinieku ierobežoto pieredzi darbā ar MS Office, ELVI IT komanda nebija pārliecināta par nekļūdīgu nepieciešamo izmaiņu ieviešanu pašu spēkiem. Tā kā IT jautājumi cieši skar arī veikalu ikdienu un tādām uzņēmējdarbības procesiem kritiskām darbībām, kā piemēram, krājumu pārvaldība un produktu pasūtīšana, uzņēmums ELVI nolēma piesaistīt profesionālu palīdzību. 2021. gada decembrī ELVI uzsāka sadarbību ar PRIMEND, un pāris mēnešu laikā galvenie IT infrastruktūras jautājumi tika operatīvi un efektīvi sakārtoti

MS OFFICE 365

PRIMEND eksperti operatīvi veica MS Office 365 integrāciju ar ELVI lokālo infrastruktūru, nodrošinot ar esošajām sistēmām vienotu risinājumu. PRIMEND asistēja arī ar visa uzņēmuma darbinieku e-pastu un citu datu operatīvu un netraucētu pārnešanu.

INTRANETS

Viens no lielākajiem izaicinājumiem IT infrastruktūras reorganizēšanā bija visas uzņēmuma informācijas migrēšana no ELVI esošā iekštīkla uz Microsoft vidi. Tā vietā, lai pilnībā pārsūtītu visus datus, tostarp liekos un potenciāli novecojušos failus, PRIMEND eksperti ieteica uzņēmumam ELVI pārskatīt un pārstrukturēt savas failu un datu bibliotēkas. Šis izvērtēšanas process ļāva ELVI saglabāt tikai aktuālo un darba procesiem nepieciešamo informāciju. Attiecīgi, kā pamatu izmantojot iepriekšējo, uz Google risinājumu balstīto intranetu, ar PRIMEND atbalstu ELVI tika pie jaunas, ērtāk un operatīvāk pārvaldāmas intraneta platformas.
ELVI izveidoja īpašu darba grupu, iekļaujot personālu no IT, mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļām. Ar skaidriem un precīziem PRIMEND IT ekspertu norādījumiem gan par platformas SharePoint izveidi, gan par turpmāko ikdienas procesu administrēšanu šī komanda veiksmīgi realizēja reorganizācijas procesu. ELVI kā liels uzņēmums ar vairāk kā 500 darbiniekiem un savu IT komandu novērtēja iespēju izmantot savus cilvēkresursus, saņemot atbalstu un padomus no PRIMEND puses. Šāda sadarbības pieeja ļāvusi ELVI iegūt dziļāku izpratni par procesiem, lai ikdienā tos veiksmīgi un patstāvīgi uzturētu un attīstītu. 

LICENCĒŠANA

PRIMEND sniedz ELVI vērtīgus norādījumus arī Microsoft licenču jautājumu risināšanā, konsultējot par optimālu un gudru to iegādi un izmantošanu. Lai gan mākoņrisinājumu licencēšana ir samērā vienkārša, vecās Microsoft licences var būt sarežģītāk pārvaldāmas, ar nepieciešamību rūpīgi izvērtēt dažādus faktorus, lai izvairītos no neatbilstošiem pakalpojumiem un liekām izmaksām.

IT DROŠĪBA

Visas IT infrastruktūras pamatlietas šobrīd ir kvalitatīvi sakārtotas un nodrošinātas. Nākamais solis ir attīstīt stabilu drošības risinājumu izstrādi un ieviešanu. ELVI jau ir tikusi ieviesta divfaktoru autentifikācija, kā arī uz grupām bāzēta pieeja, lai sekmīgāk un ērtāk pārvaldītu darbinieku piekļuvi datiem.  
Tuvākajā nākotnē tiek plānots ieviest arī ierīču pārvaldību, izmantojot MS Intune, piemērojot kvalitatīvus drošības pasākumus arī mobilajām un citām attālinātā darba veikšanai nepieciešamajām ierīcēm.

PAŠAPKALPOŠANĀS PORTĀLS

Lai pielāgotos ELVI uzņēmējdarbības dinamiskajam raksturam, īpaši nepieciešamībai veikt izmaiņas veikalos vēlās vakara stundās, kas ir ārpus standarta darba laika, ļoti veiksmīgi tiek izmantots PRIMEND pašapkalpošanās portāls. Tas sniedz iespēju ELVI IT administratoriem ērti un ātri veikt nepieciešamās darbības, kā piemēram, pielāgot Microsoft licenču skaitu un izveidot jaunus lietotāju kontus, novēršot nepieciešamību pēc papildu resursiem un maksas IT atbalsta pakalpojumiem.

APMĀCĪBAS

Lai ELVI IT administratoriem attīstītu un nostabilizētu prasmes, kas nepieciešamas efektīvai mākoņrisinājumu izmantošanai, Microsoft nodrošināja apmaksātas apmācības. Tā kā IT administratoriem Microsoft produkti pašiem vēl bija salīdzinoši jauna un neiepazīta joma, tad pārējo darbinieku izglītošanas procesā kā pieredzējis apmācību vadītājs iesaistījās PRIMEND. Turklāt, lai nodrošinātu tūlītēju pieejamību jaunajiem darbiniekiem, šo apmācību videoieraksti ir augšupielādēti SharePoint platformā, ļaujot operatīvi piekļūt Microsoft vides izzināšanai. Savukārt ELVI IT administratori, reorganizācijas un apmācību procesā ieguvuši padziļinātu izpratni un zināšanas, jau var pārliecinoši un patstāvīgi tikt galā ar saviem pienākumiem.

Mazie uzņēmumi IT jautājumu risināšanā bieži paļaujas uz ārpakalpojumu izmantošanu no A līdz Z, savukārt lielākiem uzņēmumiem parasti ir pašiem sava IT komanda. Bet pat pieredzējušiem speciālistiem var gadīties mazāk vai vairāk specifiskas jomas, kurās trūkst nepieciešamo zināšanu un kompetences. Attiecīgi atbalsta meklēšana pie ārējiem ekspertiem ir ne tikai pieņemama, bet arī ļoti izdevīga stratēģija. Šis ELVI un PRIMEND partnerības veiksmes stāsts atspoguļo vērtīgo sadarbību un izaugsmes potenciālu, ko nodrošina spēku apvienošana un komandas darbs starp liela uzņēmuma IT nodaļu un IT ārpakalpojumu sniedzēju.