“Primend” palīdz SYNLAB uzdāvināt veco ļaužu pansionātiem planšetdatorus

Autors: Mārtiņš Jurjāns Datums: 22.02.2021

Igaunijā lielākā medicīniskā laboratorija SYNLAB dāvina veco ļaužu pansionātiem planšetdatorus, kas palīdz to iedzīvotājiem sazināties ar saviem tuviniekiem. Papildus ar SYNLAB palīdzību pansionāti tiks apgādāti ar ērtiem speciāliem matračiem.

SYNLAB, kas jau gandrīz gadu ir darbojies koronavīrusa krīzes frontē, nolēma atbalstīt Igaunijas veco ļaužu pansionātus, kuru darbību un aprūpējamos ir ievērojami ietekmējusi pandēmija. SYNLAB sazinājās ar Sociālo lietu ministriju un Sociālās apdrošināšanas pārvaldi, ar kuru palīdzību pansionātos tika veikta aptauja par to, kas šo namu iedzīvotājiem ir visvairāk nepieciešams, lai viņi justos labāk šīs veselības krīzes laikā, kura ir piemeklējusi visu pasauli.

Aptaujā atklājās, ka pansionātu apmeklējuma ierobežojumu laikā vecajiem ļaudīm visvairāk pietrūkst tuvinieku, ar kuriem kopš pagājušā gada pavasara ir bijis grūtības satikties vai tas nav bijis iespējams vispār. Ar sava IT partnera “Primend” palīdzību “SYNLAB Eesti” iegādājās pansionātiem 115 planšetdatorus, kas ir aprīkoti ar visizplatītākajām saziņas programmatūrām. Planšetdatoram ir speciālas kājiņas, kas ļauj to izmantot arī tiem cilvēkiem, kuri nevar ekrānu noturēt rokās. Turklāt tiek rīkota planšetu izmantošanas apmācība.

Aptaujā, kas tika veikta 192 Igaunijā darbojošos pansionātos, noskaidrojās arī tas, ka vecīšiem, kuri pavada daudz laika gultā, būtu nepieciešami labāki matrači. Lai izpildītu šo vēlēšanos “SYNLAB Eesti” no ražotāja “SleepAngel” pasūtīja 200 speciālus matračus, kas palīdz novērst izgulējumus un samazināt pansionātu darbinieku darba noslogojumu. Matračus, kuri tiks saņemti martā, palīdzēs piegādāt pansionātiem viens no SYNLAB transporta partneriem “ALD Automobile”.

SYNLAB pakalpojumu vadītāja Karina Kaļļikorma: “Darbojoties krīzes frontē, mēs katru dienu redzam, kuri ir tie cilvēki, kuriem ir nepieciešams vislielākais atbalsts. Veco ļaužu pansionāti un speciālie aprūpes nami ir noteikti to vidū. Veicot testēšanu, esam pansionātos redzējuši drosmīgus vecos cilvēkus, kuri priecājas par to, ja var nedaudz komunicēt ar mūsu testu veicējiem. Tagad, kad pansionātiem ir planšetdatori, to iedzīvotāji var atkal tikties ar saviem tuviniekiem, kuri pašreizējā sarežģītā laikā nevar viņus apciemot. Ceram, ka kontakts ar tuviem cilvēkiem sniegs viņiem spēku pārciest krīzi.” 

Sāremā “Südamekodu” vadītāja Pireta Pihela: “Mums ir liels prieks, ka varam kopā ar SYNLAB palīdzēt saviem aprūpējamajiem kontaktēties ar saviem tuviniekiem. Tas ir svarīgi abām pusēm. Aprūpējamie jūt, ka citi par tiem rūpējas, un tuvinieki ne tikai dzird, bet arī var redzēt, kāda ir situācija. Darbiniekiem dod labumu tas, ka mums tiek nodrošināta apmācība planšetu un saziņas kanālu izmantošanā, lai mūsu iedzīvotāju saziņa ar radiniekiem notiktu bez problēmām.”

“SleepAngel” zīmola pārstāve Igaunijā Aile Pilberga: “Pateicamies par iespēju piedalīties SYNLAB labdarības iniciatīvā. Veco ļaužu pansionāti un slimnīcas ir mūsu klienti, un mēs redzam, cik smagi koronavīruss ir ietekmējis pansionātus. Mēs piedāvājām SYNLAB kā risinājumu Igaunijā ražotus filtrētos produktus miegam, kas kalpo par barjeru vīrusiem, alergēniem, patogēniem un šķidrumiem, kā arī tādējādi padara pansionātu vidi ne tikai drošāku, bet arī ērtāku. Mēs pieņēmām viņu pasūtījumu ārpus kārtas, un no savas puses saražosim 20 papildu matračus, lai labais darbs būtu vēl lielāks.”

“Primend” partneris Rene Kālo: “Kad SYNLAB izteica mums priekšlikumu sadabūt viegli lietojamus un izturīgus planšetdatorus veco ļaužu pansionātiem, no savas puses piedāvājām arī planšetu kājiņas. Pateicoties šādam risinājumam, aprūpējamie var ērti sazināties ar saviem tuviniekiem un planšete nav jātur rokās. Mūsu speciālisti katrā planšetē jau uzstādīja arī “Skype” un “Teams” lietotnes, kā arī mēs veicam apmācību planšetdatoru, kājiņu un saziņas programmatūru lietošanā. Ceram, ka, pateicoties tam, notiks vairākas priecīgas atkalredzēšanās jau nākamajā nedēļas nogalē.”

“ALD Automotive” Baltijas izpilddirektors Mārcis Mauriņš: “Kad SYNLAB piezvanīja ALD un atklāja savu sirsnīgo projektu, tad lēmums par izpalīdzēšanu nāca ļoti ātri. Mēs labprāt nodrošināsim nepieciešamo transportu un palīdzēsim matračiem nonākt veco ļaužu pansionātos visā Igaunijā. Līdzās tam vairāki ALD darbinieki pieteicās kā brīvprātīgie šoferi matraču piegādei. Mēs lepojamies ar to, ka mums ir tāds klients kā SYNLAB.”

SYNLAB ir Igaunijā lielākā medicīniskā laboratorija un kopā ar “Medicum” un citiem medicīnas uzņēmumiem un slimnīcām ir Veselības pārvaldes partneris koronavīrusa testu veikšanā.
Igaunijā SYNLAB veic vairāk nekā 8,5 miljonus laboratorisko analīžu gadā. SYNLAB laboratorijās un asins analīžu ņemšanas punktos strādā vairāk nekā 400 cilvēku.

Pieraksties jaunumiem!

Pieraksties jaunumiem