Visu labu, Windows 7!

Autors: Toomas Mõttus Datums: 20.01.2020

Visu labu, Windows 7!

Windows 7 piedzīvojis pietiekamu slavas vilni, lai tā atcelšanu atliktu vairāk kā vienu reizi. Sākotnēji par tā atcelšanas datumu tika nolikts 2013. gada rudens, tomēr Windows 8 lietotāju interfeiss nebija pietiekami pieprasīts. Šī iemesla dēļ, Microsoft bija spiests vairākkārt pagarināt Windows 7 sistēmas atjauninājumus.

Taču nesen Microsoft izziņoja šīs sistēmas izbeigšanu un 2020. gada 14. janvārī veica pēdējo sistēmas atjauninājumu ar nosaukumu “Atjauninājumu otrdiena”. Šāds liktenis sagaida arī Windows Server 2008/R2 sistēmas. 
Un tas arī viss!

Ko darīt, ja mana uzņēmuma būtiskākās sistēmas nevar atjaunot uz jaunāku platformu?

Windows 7 
Papildus standarta Windows 7, pieejams arī Windows 7 Embedded. Tie, kas iegādājušies Windows 7 Embedded licenci, varēs atjaunot sistēmas līdz pat 2021. gada nogalei.
Par saprātīgu maksu – aptuveni 60€ gadā par vienu datoru – iespējams pagarināt standarta Windows 7 atjauninājumu komplektu vienam gadam. Pēc gada, šis pats komplekts maksās 120€ gadā vienam datoram un trešajā gadā maksa pieaugs līdz 240€. Sistēmai, kuras atjaunināšana tiek pagarināta tik ilgi, jābūt īpaši vērtīgai. 

Windows Server 2008/R2
Līdzīga atbalsta programma pieejama arī Windows Servers, taču serveriem jābūt derīgai programmatūras garantijai (Software Assurance) un garantijai jābūt iegādātai ar Enterprise Agreement līgumu. Šis nosacījums to padara iespējamu tikai lieliem uzņēmumiem. 
Maziem uzņēmumiem, kas vēlas turpināt lietot Windows Server 2008/R2, ieteicams serverus migrēt uz Azure, kur Microsoft sola turpināt atbalstu vecākām serveru sistēmām. 
Lai uzzinātu detalizētāku informāciju, lūdzu sazinieties ar Primend licenču speciālistiem info@primend.com
 

Pieraksties jaunumiem!

Pieraksties jaunumiem