Mēs izmantojam sīkfailus, lai nodrošinātu viskvalitatīvāko pieredzi

Mēs izmantojam sīkfailus, lai piedāvātu Tev vislabāko pieredzi. Ar to palīdzību mēs spējam piedāvāt tieši to informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, kuru Tu vēlies redzēt. Ja Tu dod savu piekrišanu sīkfailu izmantošanai, nospied pogu “Apstiprinu sīkfailus”. Ja vēlies koriģēt sīkfailu iestatījumus, klikšķini uz pogas “Mainīt sīkfailus”. Tavi apstiprinātie sīkfaili tiks saglabāti 90 dienas. Uzziniet vairāk par sīkfailiem

Lūdzu, atlasi un apstiprini savus personīgos sīkfailu iestatījumus:

Obligātie sīkfaili ir nepieciešami tīmekļa vietnes sekmīgai funkcionalitātei. Tos nav iespējams izslēgt, jo bez tiem tīmekļa vietne nedarbosies korekti.

Marketinga sīkfaili tiek izmantoti, lai piegādātu lietotājiem personīgi pielāgotus ziņojumus un reklāmas. Tas ļauj lietotājiem piedalīties dažādās kampaņās. Atsakoties saņemt personalizētas reklāmas, joprojām ir iespējams apmeklēt tīmekļa vietni, bet jāņem vērā, ka tajā redzamās reklāmas var nebūt atbilstošanas Tavām interesēm.

Analītiskie sīkfaili tiek izmantoti, lai apkopotu datus par tīmekļa vietnes izmantošanu, kā piemēram, apmeklētāju skaitu, pārlūkošanas paradumiem un citu informāciju, kas nepieciešama tīmekļa vietnes veiktspējas uzlabošanai. Ar statistiskajiem sīkfailiem, kas apkopo anonīmus datus, tiek gūts ieskats par to, kā apmeklētāji piekļūst tīmekļa vietnei un kā to izmanto.

Izmaiņas Microsoft licencēšanā

Autors: Datums: 20.12.2021

Izmaiņas Microsoft licencēšanā

Tie, kas rūpīgi seko Microsoft ziņām, būs pamanījuši augustā pavēstīto jaunumu par martā gaidāmo cenu pieaugumu par aptuveni 10%. Šobrīd zināms, ka no 2022. gada 1. marta visu veidu līgumu cenas pieaugs vidēji par 10-25%.

OPEN licencēšanas programmas izņemšana no tirgus
OPEN licencēšanas programma, kas darbojas jau daudzus gadus, līdz šī gada beigām tiks izņemta no tirgus. Ar šo programmu bija iespējams izmantot dažādas Office licences un licencēt serverus un serveru klientus.
OPEN licencēšanas programmas vietā Microsoft licences varēs iegūt, izmantojot šādas programmas:

 • CSP (Cloud Solution Provider Program) jeb programma, kas nodrošina mākoņu risinājumus), kas galvenokārt ir paredzēta mākoņu risinājumu licencēšanai.
   
 • SPLA (Service Provider Licensing Agreement) jeb Pakalpojumu sniedzēja licences līgums) hostinga partneriem.
   
 • EA / ESA (Enterprise Agreement / Enterprise Subscription Agreement) jeb Uzņēmuma līgums / Uzņēmuma abonēšanas līgums – licencēšanas risinājums lielajiem klientiem.

Līgumu salīdzinājums:

CSP pašreizējā situācija:
Šobrīd licenču komplekti tiek iegādāti uz viena gada periodu, proti, pērkot licences šodien, maksājums veicams par viena gada periodu, saskaņā ar šodienas cenrādi. Licences var tikt mainītas, pievienotas vai pārtrauktas jebkurā laikā bez soda sankcijām.

Jaunais CSP biznesa modelis:
No 2022. gada 10. marta CSP biznesa modelis tiks mainīts. CSP licenci tagad varēs iegādāties, izvēloties ikmēneša līgumu, viena gada līgumu vai trīs gadu līgumu.

Ar ikmēneša līgumu licences var tikt izmantotas vienu mēnesi, un katru mēnesi to skaitu iespējams mainīt. Cenas garantija arī ir spēkā vienu mēnesi. Šis risinājums nodrošina elastību, taču ikmēneša licence ir par 20% dārgāka nekā gada licence.

Līgums uz vienu gadu ļauj izmantot licences vienu gadu. Cenu garantija tiek piemērota uz vienu gadu, un norēķinus var veikt katru mēnesi vai reizi gadā, taču līguma darbības laikā anulēt licences vai samazināt to skaitu nav iespējams.

Līgums uz trīs gadiem ļauj izmantot licences trīs gadu periodā. Cenu garantija tiek piemērota uz trīs gadiem, un norēķinus var veikt katru mēnesi, reizi gadā vai reizi trijos gados. Precīza trīs gadu līguma cena vēl nav noteikta, taču pēc Microsoft ieteikuma cenu var salīdzināt ar viena gada līgumu – gadījumā, ja tas tiek slēgts uz trīs gadiem, apmaksa būs jāveic par katra gada 10 mēnešiem, nevis pilniem 12 mēnešiem.

Būtiskas izmaiņas attiecībā uz CSP:

 • Slēdzot līgumu, to iespējams mainīt 72 stundu laikā. Izmaiņas attiecas uz samazināšanu vai pārtraukšanu. Izvēlēties augstāku līmeni vai lielāku apjomu iespējams jebkurā laikā.
   
 • Mēneša, viena gada un trīs gadu licences var tikt apvienotas.
   
 • Izmēģinājuma versijas tiek automātiski pārveidotas par maksas licencēm (ja tās netiek laicīgi pārtrauktas).
   
 • Ir iespēja iegādāties papildu licences atsevišķi no bāzes licencēm. Tomēr, lai papildus licence būtu spēkā, joprojām vispirms nepieciešams iegādāties pamata licenci.
   
 • Ja rēķins netiek apmaksāts, partnerim ir tiesības apturēt klienta apkalpošanu. Pakalpojuma pārtraukšana nozīmē, ka pamata lietotājiem pakalpojums tiks apturēts līdz brīdim, kad tiks veikta apmaksa.

Vai vecais un jaunais biznesa modelis var tikt izmantoti vienlaicīgi?
Jā, var.

Vai ikmēneša licence var tikt pārveidota par gada licenci?
Jā, var. Ikmēneša licenci var nomainīt uz gada licenci, bet otrādi diemžēl nav iespējams.

Vai dažādi licenču komplekti var tikt apvienoti? (piemēram, ikgadējais Business Basic un ikmēneša Business Basic)
Jā, var. Piemēram, var tikt ņemtas vērā pamatvajadzības un papildus nepieciešamības gadījumā pievienotas ikmēneša licences.


Plānoto izmaiņu kalendārs:

Jauni produkti:

 • Windows 365 – šis ir Microsoft mākoņpakalpojumu licencētiem lietotājiem. Mazie uzņēmumi to var lietot ar Windows 365 Business licenci (jeb Windows 365 Biznesa licenci) un lielie uzņēmumi ar Windows 365 Enterprise licenci (jeb Windows 365 Uzņēmuma licenci).
   
 • Windows 11 – šī ir jaunākā Microsoft operētājsistēma. Galvenās izmaiņas skārušas dizainu, taču ir arī vairāki tehniski papildinājumi. Tā būs pieejama kā bezmaksas atjauninājums vismaz līdz 2022. gada oktobrim. Vairāk informāciju par Windows 11 var atrast šeit.

Saņemt piedāvājumu

Pieraksties jaunumiem