Mēs izmantojam sīkfailus, lai nodrošinātu viskvalitatīvāko pieredzi

Mēs izmantojam sīkfailus, lai piedāvātu Tev vislabāko pieredzi. Ar to palīdzību mēs spējam piedāvāt tieši to informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, kuru Tu vēlies redzēt. Ja Tu dod savu piekrišanu sīkfailu izmantošanai, nospied pogu “Apstiprinu sīkfailus”. Ja vēlies koriģēt sīkfailu iestatījumus, klikšķini uz pogas “Mainīt sīkfailus”. Tavi apstiprinātie sīkfaili tiks saglabāti 90 dienas. Uzziniet vairāk par sīkfailiem

Lūdzu, atlasi un apstiprini savus personīgos sīkfailu iestatījumus:

Obligātie sīkfaili ir nepieciešami tīmekļa vietnes sekmīgai funkcionalitātei. Tos nav iespējams izslēgt, jo bez tiem tīmekļa vietne nedarbosies korekti.

Marketinga sīkfaili tiek izmantoti, lai piegādātu lietotājiem personīgi pielāgotus ziņojumus un reklāmas. Tas ļauj lietotājiem piedalīties dažādās kampaņās. Atsakoties saņemt personalizētas reklāmas, joprojām ir iespējams apmeklēt tīmekļa vietni, bet jāņem vērā, ka tajā redzamās reklāmas var nebūt atbilstošanas Tavām interesēm.

Analītiskie sīkfaili tiek izmantoti, lai apkopotu datus par tīmekļa vietnes izmantošanu, kā piemēram, apmeklētāju skaitu, pārlūkošanas paradumiem un citu informāciju, kas nepieciešama tīmekļa vietnes veiktspējas uzlabošanai. Ar statistiskajiem sīkfailiem, kas apkopo anonīmus datus, tiek gūts ieskats par to, kā apmeklētāji piekļūst tīmekļa vietnei un kā to izmanto.

Microsoft Copilot

Microsoft Copilot

Copilot ir jaudīgs mākslīgā intelekta (AI jeb “artifical intelligence”) pakalpojums, kas izstrādāts, lai palīdzētu veikt tādus uzdevumus kā kodēšana, satura izveide un informācijas atlase. Tas ir integrēts Microsoft pakalpojumos, piemēram, Dynamics 365, Power Platform un Microsoft 365. Izmantojot plašus valodu modeļus (LLM jeb “large language models”), Copilot ģenerē atbildes, pamatojoties uz tam dotajām instrukcijām un pieejamajiem datiem.

Jautājiet papildus

Microsoft 365 Copilot

Izmantojot Copilot for Microsoft 365, uzlabo savu uzņēmējdarbības ikdienas darbplūsmu! Tas ir ērti pieejams tādās ierastās programmās kā Teams, Word, Excel u.c. Šis modernais AI instruments, kas balstīts uz visaptverošiem valodu modeļiem un Microsoft Graph datiem, pārveido vienkāršu sarunvalodu par spēcīgu produktivitātes rīku. Ļauj šim revolucionārajam  instrumentam pacelt Tavu radošumu un efektivitāti!

Kas ir Microsoft 365 Copilot?

Iedomājies, ka Tev ir izcils asistents, kas atvieglo Tavu darba dienu. Tieši tāda ir Microsoft 365 Copilot loma. Tas ir integrēts ierastajās Microsoft 365 programmās, kā piemēram, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams un citās. Tas palīdz radīt saturu vieglāk un ātrāk, sadarboties efektīvāk un sazināties ērtāk. Tas noder, radot saturu dokumentos, analizējot datus, gatavojot prezentācijas un piedaloties diskusijās ar kolēģiem.

Kā pamatu izmantojot valodu modeļus un Microsoft Graph datus, Copilot rīks uztver nepieciešamo kontekstu un ģenerē atbilstošu saturu. Gluži tāpat kā ar reālu asistentu, arī ar Copilot virtuālo asistentu iespējams sarunāties, uzdot jautājumus un saņemt padomus. Copilot prioritāte ir drošība, atbildība un uzticamība. Šis rīks gādā par privātumu un ievēro ētisku AI praksi. Izmēģini Copilot for Microsoft 365 iespējas jau šodien pat un, izmantojot AI ģenerēšanas potenciālu, sekmē ērtāku darbplūsmu un veiksmīgāku uzņēmuma attīstību!

Jaunās paaudzes AI instruments Microsoft 365 Copilot ļauj automatizēt atkārtotus uzdevumus dažādās lietojumprogrammās: dokumentu rakstīšanu programmā Word, Word failu konvertēšanu programmā PowerPoint, e-pastu kopsavilkumus programmā Outlook, piezīmju melnrakstus programmā OneNote, vizuālo atskaišu ģenerēšanu programmā Excel, kā arī sanāksmju un veicamo uzdevumu apkopošanu Teams biznesa čatos un sanāksmēs. Ar valodu modeļu bāzes un programmas Microsoft Graph datu palīdzību, Copilot visas šīs aktivitātes ievērojami racionalizē un optimizē.

Kā Microsoft 365 Copilot var Tev palīdzēt?

Copilot ir jaudīgs AI palīgs, kas var efektīvi asistēt dažādu uzdevumu veikšanā, izmantojot Microsoft 365 lietotnes. Lūk, daži piemēri Copilot priekšrocībām:

 • Word: Copilot sniegs specifiskus, uz Tavām vajadzībām balstītus ieteikumus un ģenerēs atbilstošu saturu, rakstot dokumentus, bloga rakstus utt. Atliek tikai pajautāt Copilot īstos jautājumus, un tas dosies vajadzīgās informācijas meklējumos tīmeklī vai pievienotajos failos. Tam var pajautāt ari padomus un saņemt atsauksmes par uzrakstīto.
 • Excel: Copilot automatizācija un atskaites palīdz analizēt datus, veikt sarežģītus aprēķinus, apkopot informāciju un izveidot vizualizācijas. Ir iespējams arī meklēt rezultātu skaidrojumus vai identificēt datu modeļus un tendences.
 • Outlook: Copilot optimizēs un efektīvi pārvaldīs Tavu e-pastu un kalendāru. Ar tā palīdzību var noteikt prioritātes, ieplānot atbildes un sakārtot e-pastus pa tēmām. Papildus iespējams rīku instruēt izveidot konkrētus uzdevumus, uzlikt atgādinājumus un ieplānot notikumus, pamatojoties uz informāciju e-pastā un kalendārā.
 • PowerPoint: Copilot pārveidos Tavu ideju visaptverošā prezentācijā, izmantojot Tevis sniegtās instrukcijas. Tas palīdz arī veidot apjomīgu prezentāciju kopsavilkumus.
 • Teams: Copilot vienkāršo čata lietošanu, failu koplietošanu un dalību sanāksmēs, kā arī palīdz apgūt jaunas prasmes, piemēram, jaunu Microsoft 365 programmu un rīku lietošanu. 

Licencēšana un drošība

Copilot tagad ir pieejams visu izmēru uzņēmumiem, ļaujot jebkuram biznesam ar mākslīgā intelekta palīdzību pacelt savu produktivitāti nākamajā līmenī.

Kā Tu vari iegūt Copilot 365 licenci?

 • Biznesa klienti:
  Microsoft 365 Business Standard/Business Premium klienti var iegādāties Copilot for Microsoft 365, izmantojot CSP partneri (Microsoft Cloud Solution Provider). 
  Saņemt piedāvājumu
 • Izglītības iestādes:
  Microsoft 365 A3/A5 un Office 365 A3/A5 klienti var iegādāties Copilot licenci no Microsoft Cloud Solution Provider (CSP) partneriem.
  Saņemt piedāvājumu
 • Obligāts lietotāju skaits:
  Microsoft 365 Business Standard/Business Premium klientiem ir iespēja iegādāties līdz 300 licencēm. Copilot darbojas kā papildpakalpojums (“add-on”), kura izmantošanai nepieciešams iegādāties pamatpakalpojumu (Microsoft 365 E3/E5, Office 365 E3/E5 vai Microsoft 365 Business Standard/Business Premium). Papildpakalpojums var tikt sasaistīts ar esošu pamatpakalpojuma licenci, un derīguma termiņš var tikt atbilstoši pielāgots.

 

Kas man jāņem vērā saistībā ar drošību?

Copilot īsteno stingru privātuma un drošības praksi, lai aizsargātu datus un ievērotu nozares standartus. Copilot rīks:

 • neizpauž datus nevienai trešajai pusei, ja vien netiek piešķirta atļauja to darīt;
 • neizmanto datus, lai apmācītu vai uzlabotu trešo pušu produktus vai pakalpojumus, piemēram, OpenAI;
 • neizmanto datus, lai apmācītu vai uzlabotu Microsoft AI modeļus, ja vien administrators nav akceptējis datu koplietošanu;
 • ņem vērā datu piekļuves atļaujas un politikas, un lietotājiem ģenerē atbildes tikai ar tiem datiem, kuriem attiecīgajam darbiniekam ir piekļuve;
 • šifrē datus gan uzglabāšanas, gan pārvietošanas laikā, nodrošinot spēcīgus datu aizsardzības mehānismu;
 • operatīvi bloķē nevēlamas kibernoziegumu manipulācijas (tā saucamos “jailbreak” uzbrukumus), kas paredzēti, lai ļaunprātīgos nolūkos izraisītu AI modeļa kaitniecisku rīcību.

Copilot atbilst visām esošajām privātuma, drošības un atbilstības saistībām pret Microsoft klientiem, tostarp Vispārīgās datu aizsardzības regulai (GDPR – General Data Protection Regulation) un datu uzglabāšanas nodrošināšanai Eiropas Savienības teritorijā (EU Data Boundary).

FAQ

Ko spēj Microsoft 365 Copilot?

Copilot rīkā izcili tiek apvienota LLM jeb lielo valodu modeļu jauda (tulk. no “large language model” – mākslīgā intelekta modeļi tulkojumiem) ar Microsoft Graph inteliģenci. Izmantojot Tava uzņēmuma datus, Copilot spēj sintezēt informāciju no dokumentiem, e-pastiem un ziņojumiem, sniedzot kopsavilkumus, atbildot uz jautājumiem par biznesu un ģenerējot satura melnrakstus.

Kā darbojas Copilot?

Copilot ir rīks, kas mācās atdarināt dabisko sarunvalodu, pētot liela apjoma tekstus. Tas notiek ar lietotāju atsauksmju palīdzību (RLHF jeb “Reinforcement Learning with Human Feedback”). Šī metode ietver atgriezeniskās saites izmantošanu no reāliem cilvēkiem, lai laika gaitā pilnveidotu sarunvalodas prasmes. Vienkārši sakot, Copilot mācās mūsu valodas lietošanu, arvien to uzlabojot un pietuvinot pēc iespējas tuvāk reālajai sarunvalodai.

Kad Copilot rīkā tiek veikts teksta pieprasījums jeb uzvedne, tas piedāvā dažādus ieteikumus vārdu lietojumam. Tas darbojas, pamatojoties uz DSL jeb domēnspecifisko valodu, kas dod iespēju konkrēti norādīt, kādu informāciju ir nepieciešamība atrast, izmantojot Microsoft 365 vidē esošos lietotāja datus. Jāņem vērā, ka, lai arī Copilot mēģina sazināties kā reāls cilvēks, tā atbildes ne vienmēr būs pilnīgi precīzas vai atbilstošas.
 

Kā vislabāk izmantot Copilot?

Izmantojot sarunvalodu, var uzdot Copilot rīkam jautājumus, tādējādi atvieglojot savu darbu, piemēram, saņemot palīdzību satura ģenerēšanā vai kopsavilkuma izveidē par konkrētām tēmām, dokumentiem vai čata sarunu saturu. Jo precīzāk būs noformulēts uzvednes teksts, jo efektīvāki būs rezultāti.

Šeit daži piemēri uzvedņu variantiem:

 • Lūdzu, apkopo nelasītās e-pasta ziņas no Jāņa
 • Uzraksti ziņojumu manai komandai ar darbības plānu no mūsu pēdējās sanāksmes
 • Kāda ir mūsu atvaļinājumu politika?
 • Ar ko man rītdien ir tikšanās?
   
Vai var paļauties, ka Copilot atbildes vienmēr būs precīzas?

Copilot ir izstrādāts, lai sniegtu precīzas, informatīvas atbildes, izmantojot esošās zināšanas un Microsoft Graph pieejamos datus. Tomēr var gadīties neprecīzas atbildes, jo tās tiek ģenerētas, pamatojoties uz valodas datu modeļiem un varbūtībām. Ja tas ir iespējams, atbildēs tiek iekļautas atsauces, kas ļauj šo informāciju pārbaudīt, un to arī ir ieteicams darīt. Lai gan Copilot rīks izvairās no jebkāda aizskaroša satura vai potenciāli kaitīgu tēmu kopīgošanas, var gadīties situācijas, kurās tiek uzģenerēti neadekvāti rezultāti. Microsoft nepārtraukti strādā pie tā, lai uzlabotu tehnoloģijas kaitīgā satura novēršanai.

Ja uzskati, ka atbilde ir nekorekta vai tā satur nepiemērotu vai kaitniecisku saturu, dod savu atgriezenisko saiti, klikšķinot uz ikonas “Nepatīk” un detalizēti aprakstot attiecīgo problēmu.
 

Kā tiek novērtēta Copilot atbilžu kvalitāte?

Lai nodrošinātu kvalitāti, Copilot rīkam tiek uzdoti testa jautājumi, un atbildes tiek novērtētas, pamatojoties uz tādiem kritērijiem kā precizitāte, atbilstība, sarunas tonis un inteliģences līmenis. Pēc tam gūtais novērtējums tiek izmantots modeļa uzlabošanai. Ir svarīgi paturēt prātā, ka šī sistēma tika izstrādāta, lai atdarinātu cilvēku dabisko sarunvalodas saziņu, taču ir iespējami gadījumi, kad sniegtās atbildes vai informācija var būt nekorekta, neprecīza vai novecojusi. Atgriezeniskās saites sniegšana, izmantojot “Patīk” / “Nepatīk” ikonas, palīdz Copilot rīkam uzzināt, kuras atbildes ir lietotājam noderīgas un kuras nav. Microsoft izmanto šīs atsauksmes, lai uzlabotu Copilot rīka darbību, gluži tāpat kā tas izmanto klientu atsauksmes citu Microsoft 365 pakalpojumu un programmu uzlabošanai. Tomēr jāņem vērā, ka šīs atsauksmes netiek izmantotas, lai apmācītu Copilot pamata modeļus. Lietotāji var pārvaldīt atsauksmes, izmantojot administratora iestatījumus.

Vai personiskais Microsoft konts jāpiesaista darba kontam, lai varētu izmantot Copilot?

Nē, Copilot izmantošanai vairs nav neieciešams sasaistīt personīgo kontu ar biznesa kontu. Savukārt, lai to izmantotu pakalpojumā Bing for Business, nepieciešams pierakstīties Microsoft Edge ar biznesa konta pieeju.

Vai var izmantot Copilot vienlaikus gan ar biznesa kontu, gan personīgo kontu?

Lai lietotu Copilot rīku pakalpojumā Bing Biznesam (“Bing for Business”), vispirms jāpierakstās pakalpojumā Microsoft Edge, izmantojot Microsoft biznesa kontu. Lai izmantotu pakalpojumu Bing Privātpersonām (“Bing for Consumers”), ar privāto Microsoft kontu jāpierakstās Microsoft Edge. Lai izmantotu abus vienlaikus, jāatver Microsoft Edge divos atsevišķos logos, pierakstoties vienā no tiem ar biznesa kontu un otrā ar personīgo.

Kā Microsoft 365 Copilot apstrādā un aizsargā sensitīvos datus un informāciju?

Copilot parāda tikai tos datus, kuriem katrs lietotājs var piekļūt, pamatojoties uz tām pašām datu piekļuves tiesībām, kas tiek izmantotas citos Microsoft 365 pakalpojumos. Atļauju piešķiršanas modelis Microsoft 365 kontā nodrošina datu privātumu, nedodot iespēju tos koplietot starp dažādiem lietotājiem vai grupām.

Bloga raksti

Vebināri