SYNLAB Eesti OÜ

Signe Jancis | IT vadītāja

2020. gada jūlija vidū, visbrīnišķīgākajā atvaļinājumu laikā, pie “Primend” vērsās labs un sens klients “SYNLAB Eesti”. SYNLAB bija radusies steidzama problēma - īsā laikā bija nepieciešams rast vienkāršu un efektīvu risinājumu “WRC Rally Estonia” veiksmīgas norises nodrošināšanai, kas palīdzētu ziņot par ar ralliju saistīto personu pozitīviem koronavīrusa testiem drošā vidē, kurā būtu nodrošināta sensitīvo personas datu aizsardzība. Visi, kuriem bija veikts tests, informāciju par rezultātiem saņēma operatīvā veidā pa tālruni. Testu rezultāti bija reālajā laikā redzami arī komandu vadītājiem un rallija medicīniskā personāla vadītājam. Šāda ātra datu apmaiņa ļāva piemērot tūlītēju izolāciju un nepieciešamības gadījumā komandām pārkārtot savu darbu.

Projekta ietvarā “Primend” palīdzēja uz esošās “SYNLAB Eesti” datu noliktavas platformas izveidot Microsoft Power BI vidi. Tādējādi SYNLAB pats varēja regulēt lietotāju tiesības un vienkāršā veidā pārvaldīt to, kuri dati ir redzami konkrētām lietotāju grupām. Pateicoties šai vizualizēšanas videi, koronavīrusa testu rezultātus bija iespējams darīt pieejamus reālajā laikā arī “SYNLAB Eesti“ ārējiem kontaktiem. Piemēram, katrai WRC komandai bija iespējams apskatīt savu locekļu testu rezultātus; citu komandu testu rezultāti tām redzami nebija. Lai pasākums varētu droši notikt koronavīrusa krīzes laikā, bija svarīgi, lai WRC organizēšanas komiteja redzētu kopējo ainu un lai tai būtu piekļuve visiem rezultātiem. Citiem vārdiem sakot, visiem datiem bija jāatrodas vienā datubāzē, un piekļuvei šiem datiem bija jābūt regulētai atkarībā no lietotājiem piešķirtajām tiesībām. Tā kā vidē tika apstrādāti sensitīvi personas dati, tad svarīga bija sistēmas drošība. Iestatītā Microsoft Power BI platforma ļāva veikt pilnīgu auditu, un sistēma atspoguļoja visas katra lietotāja darbības, kas arī nodrošināja nepieciešamo drošību. Šādai operatīvai un tajā pašā laikā drošai sistēmai bija liela loma, lai pasākums varētu noritēt veiksmīgi.

Komentē “SYNLAB Eesti” IT vadītāja Signe Jancis: “Pēc savas būtības šis bija sarežģīts liela mēroga IT projekts, kurā katrs posms bija būtisks. Projekta izdošanos garantēja sistēmu gatavība savlaicīgi nosūtīt nepieciešamos datus ziņojumiem un iespēja šos datus vizualizēt, kā arī visu iesaistīto sistēmu saskarnes darbība. Power BI risinājums, kuru “Primend” izveidoja neticami īsā laikā, bija WRC rallija organizatoriem un komandām ērti, viegli un droši lietojams. “Primend” darbojās ātri un profesionāli, un, pateicoties mūsu savstarpējai sadarbībai, mēs paguvām gala produktu pabeigt savlaicīgi.”

Sistēmas izveidei “Primend” bija tikai pāris dienas laika - prototips tika pabeigts vien 3–4 dienu laikā. “Primend” sniedza operatīvu palīdzību, gan nodrošinot klientu atbalstu, gan sniedzot norādījumus, jo rallijā bija iesaistīti cilvēki no dažādām valstīm un ar atšķirīgu pieredzi.

Līdzās tam “Primend” sniedza palīdzību arī licencēšanas jomā, lai projekta izmaksas nepārsniegtu saprātīguma robežas. Tika dots padoms attiecībā uz licences izvēli, lai izmaksas par licenci būtu pēc iespējas mazākas, tajā pašā laikā rūpējoties par to, lai platforma būtu pietiekami droša un funkcionāla.

“WRC Rally Estonia” bija pirmās pasaules mēroga titulu sacensības ar tik lielu publiku, kas tika organizētas ārkārtējos COVID-19 apstākļos un noslēdzās bez neviena inficēšanās gadījuma. Lielā pasākuma veiksmi nodrošināja gan organizatoru, gan arī, protams, skatītāju kopīgi centieni un pārdomāta rīcība. 

Risinājums, kuru “Primend” izveidoja “SYNLAB Eesti” vajadzībām, izrādījās tik veiksmīgs, ka SYNLAB to ir izmantojis arī citiem pasākumiem, piemēram, “Ironman” sacensību un PÖFF filmu festivāla laikā, kā arī datu pārskatu uzrādīšanai lielajiem klientiem. 

“Primend” ir Microsoft Power un Azure Data platformas, kā arī Application Development sertificētais partneris. “Microsoft” ir uzņēmumu piecas reizes godalgojis ar gada partnera titulu.

SYNLAB ir lielākā medicīniskā laboratorija Igaunijā, kas darbojas jau kopš 1995. gada. SYNLAB pamata nodarbošanās ir laboratorijas pakalpojumu sniegšana ģimenes un citiem ārstiem, slimniekiem, arodveselības centriem un citām ar medicīnas nozari saistītajām iestādēm. Privātie klienti var pārbaudīt savu veselību visā Igaunijā 20 SYNLAB laboratorijās un asins analīžu ņemšanas vietās. SYNLAB grupā ietilpst vairāk nekā 500 laboratorijas, kuras ir pārstāvētas teju 40 valstīs, kopumā grupā strādā vairāk nekā 20 000 cilvēku. SYNLAB ir lielākais laboratorijas pakalpojumu sniedzējs Eiropā. Vairāk var uzzināt synlab.lt mājaslapā.